Niby nic a tak to się zaczęło………

1.

MOJE PRZEMYŚLENIA NA AKTUALNE TEMATY SPOŁECZNO POLITYCZNE

Mirosław Galczak (A315) Szczecin
Mirek

 

„Niby nic a tak to się zaczęło……….”

Najprawdopodobniej zaczęło się to w końcu lat 40 – tych, kiedy to znany dziennikarz ze Stronnictwa  Demokratycznego  i członek jego władz krajowych,  ogłosił  dla młodzieży  „konkurs na napisanie publicystyki dziennikarskiej”.
Za namową ówczesnej mojej nauczycielki języka polskiego przystąpiłem do tego konkursu. Napisałem pracę na temat uwarunkowań poszczególnych zaborów na ich rozwój kulturalno gospodarczy.
W tej chwili zdałem sobie sprawę z tego, że te wpływy odbijają się nam jeszcze do dziś czkawką. Będę musiał zastanowić się czy coś na ten temat nie napisać.
Napisałem i fuksem uzyskałem, wraz z 30 –  toma koleżankami i kolegami z całego kraju , nagrodę  w postaci 4 –ro tygodniowego przeszkolenia dziennikarskiego w Warszawie. Byliśmy zakwaterowani w jednej ze szkół  i w tej szkole mieliśmy również zajęcia teoretyczne oraz spotkania  z ciekawymi ludźmi.
Przypominam sobie, że to była końcówka  lat 40-tych, a więc jeszcze nikomu nie przychodziło do głowy, że w TV będziemy oglądać np. lądowanie człowieka na księżycu, lub będziemy mieli w swych domach takie urządzenie jak komputer posiadający aż tyle funkcji a między innymi łączność wizualno – głosową  z całym światem.
Zajęcia praktyczne odbywaliśmy w redakcji Kuriera Polskiego, oraz w drukarni. Praktyki w  drukarni, to była wtedy sztuka wymagająca również zdolności manualnych, szczególnie układanie tekstu  pojedyńczymi  czcionkami, nie tak jak dziś, że wszystkie czynności od napisania tekstu, poprzez jego złożenia aż do wydrukowania  komputerowo.
Czy mi się to przeszkolenie przydało  ?  Oczywiście, że tak.
Pisywałem od czasu do czasu jakieś artykuły lub artykuliki w prasie PRL – owskiej, wydawałem na przełomie lat 80 – 90 miesięcznik „Senior”.
Kiedy zamieszkałem w  Domu Seniora i Kombatanta pisywałem komentarze na  stronach internetowych kilku publicystów i dzienników. Obecnie  piszę  przeważnie na portalu Dziennikarstwo Obywatelskie, ostatnio kilka z nich zamieściłem również na naszym Forum  Rodzinnym.
Ela zaproponowała mi bym zaczął systematycznie zamieszczać te same materiały na naszym Forum. Będą to moje przemyślenia na aktualne tematy społeczno – polityczne. Te materiały będą zamieszczane  tu na tym wątku. Wiem i doskonale rozumiem, że z częścią mych opinii nie będziecie się zgadzać. Proponuję więc Byście uprzejmie swe komentarze i zdania odrębne umieszczali na Forum w wątku, „Wspomnień czar………”  w temacie z dnia 18 lutego 2012 roku „Przemyślenia Mirka” Liczę na Krzyśka i jestem pewien, że włączy się do dyskusji. Jestem również pewien, że to grono będzie się powiększać

Zapraszam  do czytania i do dyskusji a może uzupełniania  mych  opinii na naszym forum!>>>>

Dodaj komentarz